Technické špecifikácie

  • Modul plný
  • Modul presklený
  • Modul polopresklený
  • Dverný modul s plnými dverami
  • Dverný modul s presklenými dverami
  • Dverný modul s bočným a horným nadsvetlíkom

Konštrukcia dvojsklených priečok

Celková hrúbka priečky PFD je 100 mm a je tvorená nosnou konštrukciou z kovových pozinkovaných profilov 60x20x1,5 mm, s vnútorným priestorom 60mm, ktorý umožňuje všetky druhy inštalácií. Nosná konštrukcia sa skladá z vertikálnej stojky s nastaviteľnou rektifikáciou, pomocou ktorej je možné vyrovnať úrovňové rozdiely podlahy v rozsahu ± 30mm, a vrchného teleskopického predĺženia na vyrovnanie výškových rozdielov stropu do 100mm. Horizontálne je konštrukcia vybavená dvomi až štyrmi priečnikmi upevnenými na stojkách pomocou rýchloupínacej spojky bajonetového typu. Pre upevnenie obkladových panelov z DT dosiek, skla, atď. je konštrukcia vybavená spojkami z polykarbonátu, ktoré umožňujú montáž a demontáž obkladových panelov vykonať v obmedzenom počte opakovaní.

Nosná konštrukcia sa v hornej časti zakotví ku stropu pomocou U–profilu 36x20mm z pozinkovanej ocele (viď. obr. 1) a dole je rozoprená o podlahu pomocou nastaviteľnej rektifikácie (viď. obr. 2). Nosná konštrukcia je na bodoch uloženia panelov prekrytá 2 mm hrubou, nepriepustnou polyetylénovou penovou páskou.

Plné moduly
K plošnému uzavretiu modulov sa používajú konštrukčné drevotrieskové dosky hr. 19mm (emisná trieda E-1) s obojstrannou povrchovou vrstvou z melamínu alebo prírodnej dyhy, hranované ABS hranou alebo dyhovanou hranou rovnakej farby ako sú panely.

Dverné moduly
Dverné moduly sa skladajú zo zárubne z prírodného eloxovaného hliníku opatrenej tesnením a z plného alebo preskleného nadsvetlíka. Ďalej je možné dverný modul doplniť elektroinštalačným panelom alebo bočným svetlíkom.

Presklené moduly
Sklenené výplne sú hrúbky 2x5 mm z číreho bezpečnostného skla typu ESG uložené v eloxovaných hliníkových obvodových rámoch, ktoré sú k nosnej konštrukcii tiež pripevnené polykarbonátovými spojkami, ktoré umožňujú ľahkú montáž a demontáž, teda i neskoršie doplnenie horizontálnymi žalúziami. Do týchto presklených modulov je tiež možné dodať sklo satinované, pieskované alebo potiahnuté samolepiacou fóliou.

Krídlo dverí – plné
Dodávané plné dvere sú v bezfalcovom prevedení hrúbky 40 mm. Dvere sú osadené bezpečnostnými závesmi, cylindrickým zámkom a hliníkovou kľučkou (na požiadanie zákazníka je možné dvere osadiť nim vybraným kovaním). Taktiež je možná inštalácia elektrického zámku a samozatvárača. Tieto dvere je možné objednať aj ako dvojkrídlové.

Krídlo dverí – bezpečnostné sklo
Bezpečnostné sklo hr. 8 mm bez rámu opatrené kovaním Dorma. Taktiež celosklenené dvere je možné na prianie vybaviť elektrickým zámkom a samozatváračom, prípadne dodať ako dvojkrídlové. Posuvné dvere (kovanie Dorma) tiež v prevedení ako jedno- a dvojkrídlové osadené madlom z brúsenej nerezovej ocele dĺžky 800 mm.