Ochrana vašich rúk pri práci - Nitrilové priemyselné rukavice

Ochrana vašich rúk pri práci - Nitrilové priemyselné rukavice

Pokiaľ ide o to, aby sme svojim rukám poskytli primeranú ochranu pri manipulácii s rôznymi materiálmi alebo chemikáliami, budeme nosiť určité rukavice. Najčastejšie sa najčastejšie používajú latex, ale problém spočíva v tom, že tento materiál spôsobuje u niektorých alergickú reakciu. Ak ste niekým, kto zistí, že ste alergický na latex, potom by ste mali zvážiť použitie nitrilových rukavíc.

Pred zakúpením nitrilových rukavíc sa však musíte ubezpečiť, že máte správnu veľkosť. Je preto nevyhnutné, aby ste si zmerali ruky, aby ste určili, akú veľkosť potrebujete, a možno si pred kúpou vyskúšajte niekoľko párov. Ďalej ponúkame niekoľko rád, ktoré vám pomôžu pri kúpe takýchto rukavíc.

  1. Ako už bolo spomenuté vyššie, musíte si kúpiť rukavice správnej veľkosti a také, ktoré by vám mali priliehať k prstom, ale pri nosení by sa mali stále cítiť pohodlne. Dbajte tiež na to, aby neboli príliš pevné, pretože sa s väčšou pravdepodobnosťou roztrhnú a mohli by sa vám rozvinúť kožné vyrážky. Ďalšou vecou je zabezpečiť, aby sa pri nosení príliš nestratili, pretože problém by mohlo predstavovať aj držanie vecí pri ich nosení.

  2. Ak pri pokuse o natiahnutie nitrilových rukavíc zistíte, že je potrebné natiahnuť prsty rovno, potom sú tieto rukavice príliš malé, a preto by sa mali brať do úvahy väčšie.

Keď sa snažíte zistiť, aké veľké rukavice potrebujete, je dôležité najskôr zmerať ruku. Ďalej vám ukážeme, čo je potrebné urobiť, aby ste zaistili správne zmeranie svojej ruky, čo vám zaistí, že dostanete nitrilové rukavice, ktoré vám sedia správne. Správne nasadené rukavice nielen poskytujú dostatočnú ochranu, ale zaisťujú, aby sa vaše ruky mohli v nich stále voľne pohybovať.

Nitrilové rukavice

Je dôležité, aby ste pri meraní rúk pri určovaní veľkosti rukavíc mali kvalitný zvinovací meter, najlepšie taký, aký používajú krajčírky. Mali by ste sa tiež uistiť, že meriate dominantnejšiu ruku. Takže ak ste pravák a toto používate najviac, jedná sa o ruku, ktorú by ste mali merať, aby ste zistili, akú veľkosť rukavíc potrebujete.

Aby ste zistili, aké veľké rukavice sú pre vás potrebné, musíte urobiť toto: -

  1. Najprv musíte zmerať okolo svojich dominantných rúk. Ak to robíte svojpomocne, položte ruku na rovný povrch dlaňou nadol. Potom omotajte krajčírsky meter okolo ruky a nezabudnite ho vložiť medzi palec a ruku.

  2. Po zapísaní merania šírky musíte teraz určiť dĺžku svojej ruky. Ak to chcete urobiť, vezmite zvinovací meter a jeden koniec položte na špičku prostredníka (opäť na dominantnú ruku) a potom ho položte cez ruku, kým nedosiahne koniec (kde sa ruka spojí s vašim zápästím).

Po vykonaní týchto dvoch meraní je to väčšie z týchto dvoch, ktoré by sa mali použiť na nákup nitrilových rukavíc, ktoré sedia správne. Pamätajte, že čím lepšie rukavice sedia, potom vám poskytnú väčšiu ochranu.

Jednorazové rukavice - čo je najlepšie?

Aby sme určili najlepšie jednorazové rukavice pre vašu aplikáciu, musíme začať identifikáciou najbežnejšieho typu rukavíc a materiálov použitých na ich výrobu. Pri výrobe sa používajú tri základné typy materiálov: latex, nitril a vinyl. Odpoveď na vyššie uvedenú otázku bude závisieť od vášho konkrétneho použitia rukavíc. Pozrime sa stručne na každý z troch najbežnejších typov rukavíc.

Latexové rukavice sú najbežnejšie jednorazové rukavice a používajú sa najčastejšie v oblastiach, ktoré majú lekársky vzťah. Aj keď poskytujú používateľovi veľa veľmi dobrých vlastností, ako je zručnosť, sila a ochrana pred infekciami, môžu byť nákladnejšie a nemusia byť vždy tou najhospodárnejšou alebo najpraktickejšou voľbou pre iné aplikácie.

Nitrilové rukavice ponúkajú vynikajúcu odolnosť voči rozpúšťadlám a iným chemikáliám a zároveň umožňujú užívateľovi dobrú obratnosť a citlivosť. V dôsledku toho by nitrilové jednorazové rukavice boli pravdepodobne rukavicami, ktoré si môžu zvoliť mechanici, ako aj pracovníci v čistiacom priemysle a ďalší, ktorí môžu pravidelne prichádzať do styku s rôznymi chemikáliami. Zatiaľ čo jednorazové nitrilové rukavice môžu byť o niečo nákladnejšie ako vinylové alebo latexové, ponúkajú dobrú odolnosť proti roztrhnutiu a prepichnutiu a boli by vynikajúcou voľbou pre všeobecné použitie, ktoré nesúvisí s odvetviami lekárstva alebo potravinárstva.

Tretím z troch najbežnejšie dostupných typov jednorazových rukavíc by boli vinylové rukavice. Jednorazové vinylové rukavice vyrobené z plastisolu z polyvinylchloridu (PVC) majú tendenciu byť veľmi cenovo dostupné, ale neponúkajú rovnaký stupeň odolnosti proti roztrhnutiu a prepichnutiu a celkovú pevnosť ako jednorazové rukavice z latexu a nitrilu. Tieto rukavice sú vynikajúcou voľbou pre stravovacie služby alebo iné bežné aplikácie, kde je nepravdepodobné, že by boli vystavené nepriaznivým podmienkam, ktoré by spôsobili zlyhanie rukavice. Najlepšia voľba pre vaše individuálne potreby rukavíc sa bude veľmi líšiť a bude závisieť od mnohých faktorov, ako je napríklad váš zamýšľaný účel a tiež cenové rozpätie, ktoré ste ochotní za svoje rukavice zaplatiť.

V konečnej analýze sa nákup jednorazových rukavíc môže javiť ako pomerne jednoduchý a priamy návrh, keď v skutočnosti bude inteligentné a informované rozhodnutie vyžadovať značnú mieru pochopenia rôznych dostupných možností spolu s uznaním očakávaného výkonu. z rukavíc, ktoré si kúpite. Nie je potrebné zdôrazňovať, že pokiaľ ide o jednorazové rukavice, jedna veľkosť určite nepasuje všetkým.